GCM0335C1H910FA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 19.846
Datasheet
91 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1H910FA16J
DigiKey Part Number
490-GCM0335C1H910FA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1H910FA16J
Description
CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM0335C1H910FA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)