GCM0335C1E820JD03D is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Taiyo Yuden
Upgrade
TDK
TDK
82 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1E820JD03D
DigiKey Part Number
GCM0335C1E820JD03D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1E820JD03D
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM0335C1E820JD03D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)