GCM0335C1E130GA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
13 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1E130GA16J
DigiKey Part Number
490-GCM0335C1E130GA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1E130GA16J
Description
CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM0335C1E130GA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)