GCJ55DR7LV334KW01L
DigiKey Part Number
490-GCJ55DR7LV334KW01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ55DR7LV334KW01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ55DR7LV334KW01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ55DR7LV334KW01L
Description
CAP CER 0.33UF 630V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)