GCJ32DR7LV104KW01K
DigiKey Part Number
490-GCJ32DR7LV104KW01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ32DR7LV104KW01KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ32DR7LV104KW01KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ32DR7LV104KW01K
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)