GCJ32DL8EL225KA07K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8L 1210 (3225 Metric)
GCJ32DL8EL225KA07K
DigiKey Part Number
490-GCJ32DL8EL225KA07KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ32DL8EL225KA07K
Description
CAP CER 2.2UF 100V X8L 1210
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ32DL8EL225KA07K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)