GCJ31MR71H474KA01L
DigiKey Part Number
490-GCJ31MR71H474KA01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ31MR71H474KA01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ31MR71H474KA01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ31MR71H474KA01L
Description
CAP CER
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GCJ31MR71H474KA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)