GCJ31CC71E106MA15L
DigiKey Part Number
490-GCJ31CC71E106MA15LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ31CC71E106MA15LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ31CC71E106MA15LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ31CC71E106MA15L
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ31CC71E106MA15L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)