GCJ21BR71E333MA01K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCJ21BR71E333MA01K
DigiKey Part Number
490-GCJ21BR71E333MA01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ21BR71E333MA01K
Description
CAP CER
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ21BR71E333MA01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)