GCJ21BR71C225MA13K
DigiKey Part Number
490-GCJ21BR71C225MA13KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ21BR71C225MA13K
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GCJ21BR71C225MA13K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)