GCJ21BC71C106KE02L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 56.748
Datasheet
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
GCJ21BC71C106KE02L
DigiKey Part Number
490-GCJ21BC71C106KE02LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ21BC71C106KE02LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ21BC71C106KE02LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ21BC71C106KE02L
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCJ21BC71C106KE02L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)