GCJ188R71C104MA01J
DigiKey Part Number
490-GCJ188R71C104MA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ188R71C104MA01JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ188R71C104MA01JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188R71C104MA01J
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GCJ188R71C104MA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)