GCJ188L81H682KA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 0603 (1608 Metric)
GCJ188L81H682KA01D
DigiKey Part Number
490-GCJ188L81H682KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188L81H682KA01D
Description
CAP CER 6800PF 50V X8L 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ188L81H682KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)