GCG155L81H332KA01W
DigiKey Part Number
490-GCG155L81H332KA01WTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCG155L81H332KA01W
Description
CAP CER 3300PF 50V X8L 0402
Detailed Description
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)