GCG155L81E103KA01D
DigiKey Part Number
490-GCG155L81E103KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCG155L81E103KA01D
Description
CAP CER 10000PF 25V X8L 0402
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCG155L81E103KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)