GCE188R71H152KA01D
DigiKey Part Number
490-GCE188R71H152KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCE188R71H152KA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCE188R71H152KA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCE188R71H152KA01D
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCE188R71H152KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)