GC332DD7LP154KX18K
DigiKey Part Number
490-GC332DD7LP154KX18KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GC332DD7LP154KX18KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GC332DD7LP154KX18KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC332DD7LP154KX18K
Description
CAP CER 0.15UF 450V X7T 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)