GC331AD7LP333KX18D
DigiKey Part Number
490-GC331AD7LP333KX18DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GC331AD7LP333KX18DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GC331AD7LP333KX18DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GC331AD7LP333KX18D
Description
CAP CER 0.033UF 450V X7T 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)