GA342QR7GD152KW01L
DigiKey Part Number
490-3490-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3490-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3490-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA342QR7GD152KW01L
Description
CAP CER 1500PF 250VAC X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GA342QR7GD152KW01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
Y3
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)