GA342A1XGF390JW31L
DigiKey Part Number
490-GA342A1XGF390JW31LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GA342A1XGF390JW31LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GA342A1XGF390JW31LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA342A1XGF390JW31L
Description
CAP CER 39PF 250VAC SL 1808
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor SL 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GA342A1XGF390JW31L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)