EVA86Q7UTF222KA01K
DigiKey Part Number
490-EVA86Q7UTF222KA01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-EVA86Q7UTF222KA01KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-EVA86Q7UTF222KA01KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVA86Q7UTF222KA01K
Description
CAP CERAMIC SAFETY 2200PF 305VAC
Detailed Description
2200 pF ±10% 305VAC Ceramic Capacitor U2J Nonstandard SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EVA86Q7UTF222KA01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard SMD
Capacitance
Size / Dimension
0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)