EVA86Q7UTF221KB01K
DigiKey Part Number
490-EVA86Q7UTF221KB01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-EVA86Q7UTF221KB01KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-EVA86Q7UTF221KB01KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVA86Q7UTF221KB01K
Description
CAP CERAMIC SAFETY 220PF 305VAC
Detailed Description
220 pF ±10% 305VAC Ceramic Capacitor U2J SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EVA86Q7UTF221KB01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.315" L x 0.236" W (8.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)