ERB32Q5C2H3R6CDX1L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
3.6 pF ±0.25pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
ERB32Q5C2H3R6CDX1L
DigiKey Part Number
ERB32Q5C2H3R6CDX1L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERB32Q5C2H3R6CDX1L
Description
CAP CER 3.6PF 500V C0G/NP0 1210
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERB32Q5C2H3R6CDX1L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)