ERB1885C2E4R3CDX1J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 3.820
Datasheet
4.3 pF ±0.25pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ERB1885C2E4R3CDX1J
DigiKey Part Number
ERB1885C2E4R3CDX1J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERB1885C2E4R3CDX1J
Description
CAP CER 4.3PF 250V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERB1885C2E4R3CDX1J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)