DLW5ATH151MQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5ATH151MQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5ATH151MQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5ATH151MQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5ATH151MQ2L
Description
CMC 3A 2LN 150 OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 150 Ohms @ 100 MHz 3A DCR 20mOhm
EDA/CAD Models
DLW5ATH151MQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Size / Dimension
0.197" L x 0.142" W (5.00mm x 3.60mm)
Height (Max)
0.093" (2.35mm)
Impedance @ Frequency
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
3A