DLP31SN121ML2L
DigiKey Part Number
490-4020-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-4020-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLP31SN121ML2L
Description
CMC 100MA 2LN 120 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLP31SN121ML2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
16V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Number of Lines
2
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 Leads
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA