DLP31DN201ML4L
DigiKey Part Number
490-2476-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLP31DN201ML4L
Description
CMC 100MA 4LN 200 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 200 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 2.2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLP31DN201ML4L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.2Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
10V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Number of Lines
4
Package / Case
1206 (3216 Metric), 8 Leads
Impedance @ Frequency
200 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA