Image for DLP11TB800UL2B+00-01 is not available
DLP11TB800UL2B+00-01
DigiKey Part Number
490-DLP11TB800UL2B+00-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLP11TB800UL2B+00-01
Description
CMC 100MA 2LN 80 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 80 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.88Ohm
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
1.88Ohm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz