DE21XSA100KJ2BT01F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
10 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
DE21XSA100KJ2BT01F
DigiKey Part Number
490-DE21XSA100KJ2BT01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE21XSA100KJ2BT01F
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DE21XSA100KJ2BT01F Models
Category
Features
Safety Series X1Y2
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Straight
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C