DE1B3RA471KN4AN01F
DigiKey Part Number
490-16185-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16185-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE1B3RA471KN4AN01F
Description
CAP CER 470PF 250V RADIAL
Detailed Description
470 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DE1B3RA471KN4AN01F Models
Category
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C