DE1B3RA471KA4BH01F
DigiKey Part Number
490-DE1B3RA471KA4BH01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE1B3RA471KA4BH01F
Description
CAP CER 470PF 400V RADIAL
Detailed Description
470 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)