DE1B3RA331KJ4BH01F
DigiKey Part Number
490-DE1B3RA331KJ4BH01F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DE1B3RA331KJ4BH01F
Description
CAP CER 330PF 400V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)