CSTNE19M6V510000R0
DigiKey Part Number
490-CSTNE19M6V510000R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSTNE19M6V510000R0
Description
RESONATOR CER 0.5% 5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.66 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 5 pF ±0.3% 40 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSTNE19M6V510000R0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Murata Electronics
Capacitance
5 pF
Series
Impedance
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Frequency
19.66 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance
±0.5%