BLM15AG121SH1D
DigiKey Part Number
490-12578-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12578-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12578-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15AG121SH1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 500mA 250mOhm
EDA/CAD Models
BLM15AG121SH1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Current Rating (Max)
500mA