MPL-SE4030-330
DigiKey Part Number
1589-MPL-SE4030-330TR-ND - Tape & Reel (TR)
1589-MPL-SE4030-330CT-ND - Cut Tape (CT)
1589-MPL-SE4030-330DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPL-SE4030-330
Description
FIXED IND 33UH 1.1A 400 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Semi-Shielded Inductor 1.1 A 400mOhm Max 1616 (4040 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
16MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1616
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.2A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)