WTKA70SASY-11
DigiKey Part Number
4134-WTKA70SASY-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTKA70SASY-11
Description
WTKA70SASY-11
Detailed Description
70 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Features
Board Guide, Mounting Flange
Number of Positions
70
Pitch
0.100" (2.54mm)