WTKA66SSY is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTKA66SSY is not available
WTKA66SSY
DigiKey Part Number
4134-WTKA66SSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTKA66SSY
Description
WTKA66SSY
Detailed Description
66 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Features
Board Guide, Mounting Flange
Number of Positions
66
Pitch
0.100" (2.54mm)