Image for WTKA66SJ is not available
WTKA66SJ
DigiKey Part Number
4134-WTKA66SJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTKA66SJ
Description
WTKA66SJ
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
66 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bulk
Cable Termination
Crimp
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Features
Mounting Flange
Number of Positions
66
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)