Image for WTDXA70SSY is not available
WTDXA70SSY
DigiKey Part Number
4134-WTDXA70SSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDXA70SSY
Description
WTDXA70SSY
Detailed Description
70 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Features
Board Guide
Number of Positions
70
Pitch
0.100" (2.54mm)