WTDXA40SAJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
40 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
WTDXA40SAJT
DigiKey Part Number
4134-WTDXA40SAJT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDXA40SAJT
Description
WTDXA40SAJT
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Features
Jackscrew
Number of Positions
40
Pitch
0.100" (2.54mm)