Image for WTDXA10SSY is not available
WTDXA10SSY
DigiKey Part Number
4134-WTDXA10SSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDXA10SSY
Description
WTDXA10SSY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bulk
Cable Termination
Crimp
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Features
Board Guide
Number of Positions
10
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)