WTDVA56PJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTDVA56PJ is not available
WTDVA56PJ
DigiKey Part Number
4134-WTDVA56PJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDVA56PJ
Description
WTDVA56PJ
Detailed Description
56 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Features
Mounting Flange
Number of Positions
56
Pitch
0.100" (2.54mm)