WTDVA40PJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTDVA40PJ is not available
WTDVA40PJ
DigiKey Part Number
4134-WTDVA40PJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDVA40PJ
Description
WTDVA40PJ
Detailed Description
40 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Features
Mounting Flange
Number of Positions
40
Pitch
0.100" (2.54mm)