Image for WTDVA20PSY is not available
WTDVA20PSY
DigiKey Part Number
4134-WTDVA20PSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDVA20PSY
Description
WTDVA20PSY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bulk
Cable Termination
Crimp
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Male Pin
Features
Board Guide
Number of Positions
20
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)