Image for WTBV26PCJ is not available
WTBV26PCJ
DigiKey Part Number
4134-WTBV26PCJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTBV26PCJ
Description
WTBV26PCJ
Detailed Description
26 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Male Pin
Features
Jackscrew
Number of Positions
26
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)