WTB30SACSY-1
DigiKey Part Number
4134-WTB30SACSY-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTB30SACSY-1
Description
WTB30SACSY-1
Detailed Description
30 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Features
Board Guide, Mounting Flange
Number of Positions
30
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)