WTAX40SACSYL
DigiKey Part Number
4134-WTAX40SACSYL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTAX40SACSYL
Description
WTAX40SACSYL
Detailed Description
40 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Features
Board Guide
Pitch
0.100" (2.54mm)