WTAV26PCSYL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
26 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
WTAV26PCSYL
DigiKey Part Number
4134-WTAV26PCSYL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTAV26PCSYL
Description
WTAV26PCSYL
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Features
Board Guide
Number of Positions
26
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)