WTAV24PCSYL
DigiKey Part Number
4134-WTAV24PCSYL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTAV24PCSYL
Description
WTAV24PCSYL
Detailed Description
24 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Features
Board Guide
Number of Positions
24
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)