WTAV24PCJL
DigiKey Part Number
4134-WTAV24PCJL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTAV24PCJL
Description
WTAV24PCJL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Discrete
Connector Type
Plug
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Male Pin
Features
Jackscrews
Number of Positions
24
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)